Στα επισυναπτόμενα έγγραφα θα ενημερωθείτε για την απόφαση της Υφυπουργού Παιδείας σχετικά με τον καθορισμό των «Γραπτώς Εξεταζόμενων» μαθημάτων στις προαγωγικές εξετάσεις της B’ τάξης των ΕΠΑ.Λ. και των Πρότυπων ΕΠΑ.Λ. στο πλαίσιο της Τράπεζας Θεμάτων Διαβαθμισμένης Δυσκολίας, της εξεταστέας ύλης και του τρόπου αξιολόγησης αυτών κατά το σχολικό έτος 2022 -23, βάσει του άρθρου 9 του ν. 4692/2020 (Α’ 111).

Με την ανωτέρω Υπουργική Απόφαση, όπως προβλέπει το άρθρο 9 του ν.4692/2020 (Α΄ 111), καθορίζονται στο πλαίσιο της Τράπεζας Θεμάτων Διαβαθμισμένης Δυσκολίας για το σχολικό έτος 2022-23:

• τα «Γραπτώς Εξεταζόμενα» μαθήματα στις προαγωγικές εξετάσεις της Β΄ τάξης των Ημερήσιων και Εσπερινών ΕΠΑ.Λ. και της Β΄ τάξης των Πρότυπων Επαγγελματικών Λυκείων και
  • η εξεταστέα ύλη και ο τρόπος αξιολόγησης των ανωτέρω «Γραπτώς Εξεταζόμενων» μαθημάτων κατά τις προαγωγικές εξετάσεις της Β΄ τάξης των Ημερήσιων και Εσπερινών ΕΠΑ.Λ. και της Β΄ τάξης των Πρότυπων Επαγγελματικών Λυκείων.

Από τη Διεύθυνση

Στα επισυναπτόμενα έγγραφα μπορείτε να ενημερωθείτε για τα γραπτώς εξεταζόμενα μαθήματα στις προαγωγικές εξετάσεις της Α' και B? τάξης των ΕΠΑ.Λ. στο πλαίσιο της Τράπεζας Θεμάτων Διαβαθμισμένης Δυσκολίας, της εξεταστέας ύλης και του τρόπου αξιολόγησης αυτών κατά το σχολικό έτος 2021-2022, βάσει του άρθρου 9 του ν. 4692/2020 (Α΄ 111).

Από τη Διεύθυνση

Στα επισυναπτόμενα έγγραφα θα βρείτε την τροποποίηση της υπό στοιχεία Φ4/141050/ ΓΔ4/04-11-2021 (Β’  5197) υπουργικής απόφασης περί του καθορισμού των «Γραπτώς Εξεταζόμενων» μαθημάτων στις προαγωγικές εξετάσεις της B’ τάξης των ΕΠΑ.Λ. στο πλαίσιο της Τράπεζας Θεμάτων Διαβαθμισμένης Δυσκολίας, της εξεταστέας ύλης και του τρόπου αξιολόγησης αυτών κατά το σχολικό έτος 2021-22, βάσει του άρθρου 9 του ν. 4692/2020 (Α’ 111).

Από τη Διεύθυνση

Για να μεταφερθείτε στην Τράπεζα Θεμάτων Διαβαθμισμένης Δυσκολίας του Ι.Ε.Π. κάντε κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο

Ι.Ε.Π. - Τράπεζα Θεμάτων Διαβαθμισμένης Δυσκολίας

ΤΡΑΠΕΖΑ

Στο επισυναπτόμενο έγγραφο θα βρειτε τις αλλαγές στην Τράπεζα Θεμάτων ΕΠΑ.Λ.