Συμμετείχαμε στο σχολικό πρωτάθλημα λυκείων στο ποδόσφαιρο. Επίσης συμμετείχαμε στο σχολικό πρωτάθλημα στίβου, όπου πήραμε και τη δεύτερη θέση στα 100 μέτρα. Τέλος είχαμε συμμετάσχει στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Tae kwon do όπου λάβαμε την 3η θέση.

Την Τετάρτη 30-3-2022 η ομάδα ποδοσφαίρου του σχολείου μας συμμετείχε στο σχολικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου με αντίπαλη ομάδα αυτή του 2ου ΓΕΛ Κοζάνης, από την οποία ηττηθήκαμε 2-0.

Ήταν ένας πολύ ωραίος αγώνας και εξαιρετική η προσπάθεια των παιδιών.

Η διοργάνωση των σχολικών πρωταθλημάτων έχει σκοπό τη δημιουργία ευκαιριών για την ανάδειξη των ιδιαίτερων ικανοτήτων των μαθητών στον αθλητισμό, τη συνολική καλλιέργεια της προσωπικότητάς τους, τη συνέχιση της αθλητικής παράδοσης της χώρας μας καθώς και την εκπροσώπησή της σε διεθνείς μαθητικές αθλητικές συναντήσεις.

Μετά από πρόσκληση του γραφείου Φυσικής Αγωγής, το σχολείο μας συμμετείχε στη διοργάνωση Σχολικών Αγώνων Αθλοπαιδειάς Πετοσφαίρισης με επιτυχία.