Σας ενημερώνουμε για τα πρωτότυπα δικαιολογητικά που απαιτούνται:

1. Αίτηση στο όνομα του γονέα του υποψηφίου στην οποία να αναγράφεται ο ΑΦΜ, τηλέφωνα επικοινωνίας, διεύθυνση κατοικίας και ηλεκτρονικό ταχυδρομείο.
  2. Βεβαίωση του σχολείου, μέσα από το my-school,  από την οποία να προκύπτει το έτος αποφοίτησης του υποψηφίου.
  3. Βεβαίωση  του Προέδρου της Επιτροπής του Ειδικού Εξεταστικού Κέντρου, από την οποία να προκύπτουν τα εξεταζόμενα μαθήματα, οι ημέρες και οι ημερομηνίες συμμετοχής του υποψηφίου στις εξετάσεις
  4. Επίσημο έγγραφο στο οποίο να φαίνεται ο ΑΦΜ
  5. Επίσημο έγγραφο με το ΙΒΑΝ της τράπεζας στο οποίο θα γίνει η πίστωση. (πρώτο όνομα να είναι ο γονέας που θα κάνει την αίτηση)
  6. Πιστοποιητικό Οικογενειακής Κατάστασης (μπορεί να εκδοθεί και μέσω gov.gr)

Στο επισυναπτόμενο έγγραφο μπορείτε να βρείτε γενικότερες πληροφορίες σχετικά με την κάλυψη εξόδων μετακίνησης, διαμονής και διατροφής υποψηφίων που συμμετέχουν στις Πανελλαδικές εξετάσεις το ίδιο έτος κατά το οποίο αποφοιτούν και εξετάζονται πανελλαδικά σε άλλη σχολική μονάδα από αυτή στην οποία υπέβαλαν αίτηση – δήλωση.

Με εκτίμηση,