Η Διεύθυνση και ο Σύλλογος Διδασκόντων

του 1ου ΕΠΑ.Λ. Κοζάνης

αισθανόμαστε ιδιαίτερα χαρούμενοι και υπερήφανοι για την επιτυχία των μαθητών & μαθητριών και των αποφοίτων μας

στις παρακάτω αξιόλογες σχολές της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης

και τους/τις ευχόμαστε από την καρδιά μας καλή φοίτηση

& να γεμίσουν με όσα περισσότερα εφόδια γνώσης και δεξιοτήτων μπορούν

τη φαρέτρα τους

για να έχουν μια επιτυχημένη επαγγελματική σταδιοδρομία.

Εκφράζουμε τα θερμά συγχαρητήρια μας στους ίδιους

αλλά και στους Γονείς/Κηδεμόνες τους

για την μεγάλη προσπάθεια και τις σπουδαίες επιτυχίες τους!

Σχολές επιτυχίας

Επίσης θα θέλαμε να συγχαρούμε όσους/όσες μαθητές/-τριες και απόφοιτους συμμετείχαν στις Πανελλαδικές Εξετάσεις  για την προσπάθεια που κατέβαλαν μολονότι αυτή τη χρονιά δεν κατάφεραν να πετύχουν τους στόχους τους και να τους υπενθυμίσουμε ότι μπορούν να έχουν και άλλες ευκαιρίες βελτίωσης των προσόντων τους όπως:

α) να επιτύχουν καλύτερη προετοιμασία και συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις των επόμενων ετών ως απόφοιτοι πλέον ή

γ) να επιλέξουν να ακολουθήσουν μια άλλη ειδικότητα στο σχολείο μας στον ίδιο τομέα και να λάβουν 2ο πτυχίο σε ένα μόλις χρόνο ή

δ) να επιλέξουν να παρακολουθήσουν ένα άλλο τομέα στο σχολείο μας και να λάβουν 2ο πτυχίο σε δύο χρόνια.

Για περισσότερες πληροφορίες καντε κλικ στο σύνδεσμο