Σύμφωνα με μήνυμα της Π.Δ.Ε. η δυνατότητα έγγραφών στο Πληροφοριακό Σύστημα Μαθητείας είναι σε λειτουργία.

Καλούνται οι υποψήφιοι που συγκαταλέγονται στον τελικό πίνακα κατάταξης να υποβάλλουν υπογεγραμμένη την αίτηση συμμετοχής και τα δικαιολογητικά τους στο 1ο ΕΠΑ.Λ. Κοζάνης όπου είναι επιτυχόντες για να γίνει η καταχώρηση τους στο Πληροφοριακό σύστημα Διαχείρισης Τάξης Μαθητείας. Η υποβολή των αιτήσεων και των δικαιολογητικών των υποψήφιων θα πραγματοποιηθεί από την Τρίτη 4-10-2022 μέχρι και την Παρασκευή 7-10-2022 κατά τις ώρες λειτουργίας του 1ου ΕΠΑ.Λ. Κοζάνης.

Οι επιλαχόντες υποψήφιοι δύνανται να υποβάλλουν αίτηση εγγραφής στο 1ο ΕΠΑ.Λ. Κοζάνης κατά το ίδιο χρονικό διάστημα στο οποίο υποβάλλουν αιτήσεις εγγραφής και οι επιτυχόντες συνυποψήφιοί τους. Οι αιτήσεις των επιλαχόντων λαμβάνονται υπ’ όψιν μόνο σε περίπτωση υπαναχώρησης εγγραφής από επιτυχόντες. Όσο διαρκεί η υποβολή των αιτήσεων εγγραφής, το 1ο ΕΠΑ.Λ. Κοζάνης έχει την δυνατότητα ανεύρεσης δεσμευμένων θέσεων μαθητείας, ώστε να εξυπηρετηθεί ο μέγιστος δυνατός αριθμός υποψηφίων μαθητευομένων.

Τέλος, αξίζει να μεριμνήσουν οι μαθητευόμενοι ώστε να προχωρήσουν άμεσα σε άνοιγμα τραπεζικού λογαριασμού σε τραπεζικό ίδρυμα της ημεδαπής με τον εαυτό τους ως πρώτο δικαιούχο, πριν την υπογραφή της σύμβασης.

Με εκτίμηση,

Από τη Διεύ8υνση