Ενημερωτική επίσκεψη της Υπεύθυνης Σ.Σ.Ν. (Συμβουλευτικού Σταθμού Νέων) κ.Ε.ΒΛΑΧΑΒΑ στο 1ο ΕΠΑ.Λ. Κοζάνης. Για περισσότερες λεπτομέρειες κάντε κλικ στο κουμπί "Περισσότερα".

Στα πλαίσια του προγράμματος της ΕΝΔΟΣΧΟΛΙΚΗΣ ΒΙΑΣ κ' της ΔΙΑΜΕΣΟΛΑΒΗΣΗΣ που εφαρμόζεται στο σχολείο μας, μας επισκεύτηκε, μετά από πρόσκλησή μας, η Υπεύθυνη του Σ.Σ.Ν. Κοζάνης κ.Εύα Βλαχάβα. Ενημερωθήκαμε για την πορεία της διαμεσολάβησης στα σχολεία και πήραμε κατευθυντήριες γραμμές για την εφαρμογή της Διαμεσολάβησης στο σχολείο μας για 2η χρονιά. Επίσης η κα Βλαχάβα γνώρισε την ομάδα των μαθητών - διαμεσολαβητών και αναπτύχθηκε ένας εποικοδομητικός διάλογος για την αναγκαιότητα της διαμεσολάβησης στο σχολείο.

Η επίσκεψη ολοκληρώθηκε με την υπόσχεση για μελλοντική συνεργασία.

Η Δ/ντρια                                                                                                                      Οι υπεύθυνοι καθηγητές

Μίχου Αγγελική

Φέσου Ιωάννα                                                                                                                     Ντώνα Αργυρίτσα

Μισαηλίδης Λάζαρος